RİSK ANALİZİ

RİSK ANALİZİ NEDİR?

Sigorta konusunda bilgi sahibi olan, hatta yıllardır riskleri sigortalayan kurum ve kuruluşlar bile sigortalayacağı risklerin belirlenmesinde zorluk çekebilir ve hata yapabilirler. Sigortalanacak riskler belirlenirken, meydana gelen veya gelmesi muhtemel olaylar değerlendirilir. Risk yönetimi işleminin uzman bir kurum ve konusunda uzman kişiler tarafından yapılması, hangi riskin satın alınabileceği veya alınamayacağı, bu riskin detaylarının sigorta şirketlerine doğru şekilde anlatılması gerekmektedir. Her risk sigortalanabilir değildir. Firmanızın maksimum fayda sağlayabilmesi için, firmanıza özgü risk analizinin ve risk yönetiminin yapılması gerekmektedir. VRD SİGORTA , size hiçbir ek külfet yüklemeden bu konuda yardımcı olacaktır.

     Firmanızın risk analizi yapıldıktan ve size risk yönetim raporu sunulduktan sonra, plase edilecek risklerin maliyetleri konusu da firmanızı yakından ilgilendirecektir. Risklerin sigorta şirketlerine satılırken size maksimum faydayı minimum maliyetle sağlayacak çalışmanın yapılması gerekmektedir. Piyasanın size sunduğu imkânlar çok geniştir.


     Ancak ihtiyacınız olan risklerin, piyasada paket halinde bulunması mümkün olmayabilir. Sizin için özel çalışma yapılması, özel klozlar oluşturulması veya ihtiyaç doğrultusunda yeni baştan kapsamlı bir poliçe hazırlanması gerekebilir.

VRD SİGORTA TARAFINDAN SUNULACAK ÜCRETSİZ RİSK ANALİZİ ÇALIŞMASI NELERİ KAPSAYACAK?

1. ADIM: Mevcut poliçelerin incelenmesi:

Firmalara ait tüm poliçeler incelenerek eksik ve fazla teminatlar belirlenir. 

2. ADIM: Ücretsiz risk analizinin yapılması:

Firmaların yerinde ziyaretleri ile risk analizi çalışmasının yapılır.

3. ADIM: Risk analizi sonucunda belirlenen, firmalara özel riskler için poliçe içeriğinin yazılması:

Kurumların endüstriyel risklerinin doğru bir şekilde tespiti ve bunun devamında bu risklerin en uygun koşullarda poliçeleşmesinin sağlanması olarak özetlenebilir. Her firmanın, her sektörün kendine has riskleri bulunmaktadır. Bir kuaför dükkânı ile bir sanayi tesisinin riskleri nasıl aynı değilse tanzim edilecek poliçe içerikleri de aynı olamaz. Her firmanın riski göz önüne alınarak poliçe tanzim edilmektedir.

4. ADIM: Farklı sigorta şirketlerinin tekliflerinin mukayesesi:

Aynı işe farklı sigorta şirketlerinin vermiş olduğu teminat ve primlerin eşit  bir mukayese tablosu haline getirilerek, sigortalının aldığı ve almadığı teminatlar açıkça gözükmekte ve bu yolla sigortalı aldığı hizmeti tam olarak bilmektedir.

 

ÜCRETSİZ RİSK ANALİZİ HİZMETİMİZDEN YARARLANMAK İÇİN

Lütfen irtibata geçiniz

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam18
Toplam Ziyaret85145
Hava Durumu